Yhteystiedot

Sateenkaari
Perinnetaito Oy


Tampereentie 490
FIN-33880 Lempäälä
tel +358 (0)10 2923130
sateenkaari.perinnetaito
(at)gmail.com
www.perinnetaito.fi
>

Tehtaanmyymälä
PINTAKAARI

p.010-3213930
Lempäälässä on avoinna ma-pe: 9.00-17.00


 Ajo-ohjeet >>

www.pintakaari.fi

Verkkokauppa

Facebook ja blogi

Uutiset

5.9.2013RemontointipalvelutLue lisää »19.12.2014Sateenkaari Perinnetaito Oy:n tuotanto LempääläänLue lisää »3.2.2012 12:41Uusi tehtaanmyymälä PINTAKAARI Lempäälässä on auki! Myymälä avoinna talvikautena 19.11.12 - 28.2.2013: ke-pe: 8.00-16.00Lue lisää »

Jälleenmyyjät

Nimi Osoite Puhelin
Axel Lindström Oy Kauppiaankatu 19
10300 Karjaa
019-230109
Corioli Oy - Herttoniemi Suolakivenkatu 4
Herttoniemi
0440353331
Domus Classica Oy Metsäkyläntie 2
13900 Pekola
 0400-232425
Dynamera Oy/Wanha Wiljami Hämeenpuisto 25
33210 Tampere
 
Entisöintiliike Enkore Joroistentie 27-29
76100 Pieksämäki
040-5872284
Erikoispuumyynti Kauko Parkkinen Suurjoentie 30
83100 Liperi
 
Espoon Minimani Oy Pihatörmä 1
02200 Espoo
 
Espoon Väri Kuusiniementie 2
02710 Espoo
09-597007
Etelä-Suomen Puutekniikka Oy Keravanjärventie 474
04530 Ohkola
 

040-7430068

Hong Kong Lahti Oy Kauppakatu 17
15140 Lahti
075-3255250
Hong Kong Kaarina Oy Laasmäentie 6
20780 Kaarina
075-3254650
Hong Kong Kangasala Oy Mäkirinteentie 1
36220 Kangasala
075-3254950
Hong Kong Kerava Oy Jäspilänkatu 18
04250 Kerava
075-3255050
Hong Kong Laitila Oy Pilppulantie 1
23800 Laitila
075-3254600
Hong Kong Loimaa Oy Aleksis Kivenkatu 7
32200 Loimaa
075-3254750
Hong Kong Mikkeli Oy Ristiinantie 1
50100 Mikkeli
075-3255300
Hong Kong Nummela Oy Tervasuontie 1
03100 Nummela
075-3255200
Hong Kong Parainen Oy Rantatie 32
21600 Parainen
075-3254550
Hong Kong Pirkanmaa Oy Kenkätie 2
33950 Pirkkala
075-3254900
Hong Kong Pori Oy Mikkolantie 2
28130 Pori
075-3254800
Hong Kong Porvoo Oy    
Hong Kong Raisio Oy    
Hong Kong Rauma Oy    
Hong Kong Riihimäki Oy    
Hong Kong Salo Oy Savenvalajankatu 1
24100 Salo
075-3254700
Hong Kong Seinäjoki Oy    
Hong Kong Suomi Oy Kuninkaalantie 19
01300 Vantaa
075-3255020
Hong Kong Turku Oy Viilarinkatu 4
20320 Turku
075-3254500
Huittisten Säästömarket Ky Kauppakulma 2
32700 Huittinen
010-8368940
Hurri Ky Puhoksentie 3
82500 Kitee
040-8330668
Häijään Säästömarket Oy Kiveläntie 1
38420 Häijää
 
Itä-Suomen sisustus ja väri Oy Kuurnankatu 38
80130 Joensuu
 
J.Kärkkäinen Oy Ollinojankatu 2
84100 Ylivieska
 
JR-Kodintarviketalo Oy Gebbelby 
10300 Karjaa
 
JR-Rauta Oy Pakilantie 14
00630 Helsinki
09-7544069
Jyskän Varastomyymälä Vaajakoskentie 101
40420 Jyskä
 
Jyväskylän Minimani Oy Vapaaherrantie 11
40320 Jyväskylä
 
Jämsän Tarvikekeskus Lindemaninkatu 9
42100 Jämsä

K-Rauta Lappeenranta

Tullitie 2, 53500 Lappeenranta

 

Kauko Oy Teollisuuskatu 1 D
42100 Jämsä
 
Kauppakadun Rauta Kauppakatu 16
33210 Tampere
 
Kivisaaren Minimani Oy Nurmontie 11
60510 Hyllykallio
 
Kokkolan Minimani Oy Linnanrakentajankatu 9
57130 Savonlinna
 
Kuusamon väri Oy Kitkantie 1
93600 Kuusamo
 
Lempäälän Minimani Oy    
Lohjan Maalikeskus Laurinkatu 32
08100 Lohja
 
Löytötavaratalo Oy Harjuntausta 4
33400 Tampere
 
Löytötavaratalo Oy Tampereentie 272
37560 Lempäälä
 
Löytötavaratalo Oy Nuijamiestentie 3
37120 Nokia
Löytötavaratalo Oy Liiketie 2
33470 Ylöjärvi
Maalarimestarin Oy Niittyläntie 4
00620 Helsinki
 
Motonet Oy Myymälät  
Osuuskunta Lapin Wekko Annaliisankatu 2
98100 Kemijärvi
016-812390
Oy Wasa Trawl Ab Alholmvägen 40
68600 Pietarsaari
 
Pihtiputaan Rauta ja Väri Kolimantie 2
44800 Pihtipudas
 
PR-Aitta Työpajankatu 4
81700 Lieksa
 
Punavuoren Rauta Oy Pursimiehenkatu 4-5
00150 Helsinki
09-656341
Rak.palv.Tuomo Lehtonen Kyläkarviantie 36 A
39930 Karvia
02-5441950
Rak.tarviketalo Tamminaula Valpperintie 20
21270 Nousiainen
044-5264847
Rivalry Oy,Säästöhalli Harjavallankatu 14 B
29200 Harjavalta
 
RTV-Hämeenlinna

Vanajantie 12
13200 Hämeenlinna

 
RTV-Kangasala Lentolantie 2
36220 Kangasala
 
RTV-Yhtymä Välikatu 20
37100 Nokia
 
RTV-Tampere Sammonkatu 56
33540 Tampere
 
RTV-Lahti Launeenkatu 2
15100 Lahti
 
RTV-Nokia Yrittäjänkatu 18
37100 Nokia
 
RTV-Yhtymä Oy Mattilantie 1
11710 Riihimäki
 
Savenmaa Teollisuustie 3
85500 Nivala
 
Savon Tarviketalo Oy Huoltamontie 4
73300 Nilsiä
 
Seinäjoen Tapetti ja Väri Kalevankatu 18
60100 Seinäjoki
 
Sisustus-Mainio Oy Keskuskatu 11
23100 Mynämäki
02-4306401
Standard Line Oy Teollisuustie 8
41900 Petäjävesi
 
Suomen Rakennussuoj.Keskus 68500 Kruunupyy  
Suomen Tavaratorit Oy Kuurnankatu 5
80100 Joensuu
 
Säästöpörssi Oy Karjaantie 1015
10300 Karjaa
 
Tampereen Rakennustori Ahlmanintie 72
33800 Tampere
 
Tavaratalo Hurrikaani Yrittäjänkaari 7
30420 Forssa
 
Tilamaali Ky Ketunpolku 68
40950 Muurame
 
Toijalan Rakennustarvike Ryödintie 23
37800 Toijala
 
Turengin Väri Oy Keskuskuja 2
14200 Turenki
 
Vaasan Minimani Oy Laivakatu 13
65100 Vaasa
 
Vaasan Väri Oy Sepänkyläntie 17
65100 Vaasa
 
Vammalan Väriatta Itsenäisyydentie 10
38200 Vammala
5112895
Vanhan Restaurointi Vanha Tampereentie 103
20300 Turku
 
Veljekset Keskinen Oy Keskisentie 12
63610 Tuuri
 
Voltin Väri Oy Väririnki 1
62300 Härmä
 
Väri Rauma Papinhaankatu 1
26100 Rauma
 
Värilinja Oy Tulliportinkatu1-5
57100 Savonlinna
 
Värimiehet Yhdystie 7
60100 Seinäjoki
 
Väripojat Oy Rekolanrinki 13
63300 Alavus
 
Väriraitti Oy Tortinkatu 3
95420 Tornio
 
Värisilmä Westeerholm&co Bulevardi 16
10900 Hanko
 
Väritapetti Puskantie 10
60100 Seinäjoki
 
Väritupa Oy Valtakatu 16
37600 Valkeakoski
 
Väriässät Oy Puunaulakatu 6
28100 Pori
 
Äänekosken Tarvikekeskus Rautatienkatu 50
44150 Äänekoski
 


Myymäläluettelo

Konsepti Puh
(020-728XXXX)
Osoite Sähköposti
 Tokmanni Oy, Vaihde  6000  Isolammintie 1 
 04600 Mäntsälä
 
 Maxi-Kodintukku  7610  Kehräämöntie 20 
 87400 Kajaani
 kodintukku@tokmanni.fi
 Maxi-Kodintukku  7640  Leväsentie 5 
 70700 Kuopio
 kodintukku.kuopio@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7440  Meijerikatu 3 
 74100 Iisalmi
 iisalmi@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7410  Kasarminkatu 18 
 87100 Kajaani
 kajaani@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7500  Tulotie 10 
 74700 Kiuruvesi
 kiuruvesi@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7520  Rajakatu 36 
 88900 Kuhmo
 kuhmo@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7470  Volttikatu 4 
 70700 Kuopio
 kuopio@tokmanni.fi
 Maxi-makasiini  7590  Juhani Ahontie 13 
 73100 Lapinlahti
 lapinlahti@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini  7540  Ratatie 37 
 88600 Sotkamo
 sotkamo@tokmanni.fi
 Maxi-Makasiini, Ämmänsaari  7570  Risteentie 12 
 89600 Suomussalmi
 ammansaari@tokmanni.fi
 Robinhood    Spännärintie 2 a 
 46900 Anjalankoski
 anjalankoski@tokmanni.fi
 Robinhood  7260  Rautatienkatu 14 
 49400 Hamina
 hamina@tokmanni.fi
 Robinhood  7240  Työmiehentie 31 
 18200 Heinola
 heinola@tokmanni.fi
 Robinhood  7340  Keskikankaantie 4 
 15860 Hollola
 hollola@tokmanni.fi
 Robinhood, Karhula  7220  Kyyhkylänkuja 6 
 48600 Kotka
 karhula@tokmanni.fi
 Robinhood, Karhula Tools  7220  Kyyhkylänkuja 3 
 48600 Kotka
 karhula.tools@tokmanni.fi
 Robinhood, Kotkansaari  7320  Suursaarenkatu 3 
 48100 Kotka
 kotkansaari@tokmanni.fi
 Robinhood  7320  Suursaarenkatu 3 
 48100 Kotka
 kouvola@tokmanni.fi
 Robinhood, Kuninkaantie  7280  Heskerintie 17 
 07740 Gammelby
 kuninkaantie@tokmanni.fi
 Robinhood  7175  Kiltatie 10 
 45740 Kuusankoski
 kuusankoski@tokmanni.fi
 Robinhood  7360  Vanha Viipurintie 133 
 53100 Lappeenranta
 lappeenranta@tokmanni.fi
 Robinhood  7300  Maisalantie 9 
 04600 Mäntsälä
 mantsala@tokmanni.fi
 Robinhood  5790  Kauppakaari 1 
 15560 Nastola
 nastola@tokmanni.fi
 Robinhood  7200  Teollisuustie 19 
 06150 Porvoo
 porvoo@tokmanni.fi
 Robinhood, Laune  5200  Alhonkatu 3 
 15610 Lahti
 laune@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7900  Korsmanninkatu 38 
 10900 Hanko
 hanko@tokmanni.fi
 Säästöpörssi, Hanko Extra  7910  Ahjokuja 1 
 10900 Hanko
 hanko.extra@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7860  Ensikuja 5- 9 
 10300 Karjaa
 karjaa@tokmanni.fi
 Säästöpörssi, Karjaa Extra  7875  Ensikuja 11 
 10300 Karjaa
 karjaa.extra@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7920  Helsingintie 27-29 
 03600 Karkkila
 karkkila@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7930  Munkinmäentie 7 
 02400 Kirkkonummi
 kirkkonummi@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7940  Puistokatu 16 
 08150 Lohja
 lohja@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7950  Ojakkalantie 15 
 03100 Nummela
 nummela@tokmanni.fi
 Säästöpörssi  7960  Ratakatu 14 
 10600 Tammisaari
 tammisaari@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Arabia  5240  Hämeentie 111 
 00550 Helsinki
 arabia@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5030  Ostoskeskus Espoontori 
 02770 Espoo
 espoo@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  7880  Miemolantie 2 
 30300 Forssa
 forssa@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Hakunila  5000  Laukkarinne 6 
 01200 Vantaa
 hakunila@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Hyrylä  5360  Sulantie 1 
 04300 Tuusula
 hyryla@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5060  Sillankorvankatu 7 
 05800 Hyvinkää
 hyvinkaa@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Hyvinkää työkalu  5066  Sahakuja 3 
 05800 Hyvinkää
 hyvinkaahalli@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5010  Pitkätanhuankatu 1 
 13130 Hämeenlinna
 hameenlinna.tt@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Itäkeskus  5040  Turunlinnantie 4 
 00930 Helsinki
 itakeskus@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5530  Helsingintie 46 
 04430 Järvenpää
 jarvenpaa@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Kaisaniemi  5120  Vilhonkatu 5 
 00100 Helsinki
 kaisaniemi@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5080  Tuusulantie 76 
 04200 Kerava
 kerava@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5300  Viirintie 8 
 01800 Klaukkala
 klaukkala@tokmanni.fi
 Tarjoustalo    Simpukkatie 8 
 21420 Lieto
 lieto@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Länsikeskus  6740  Viilarinkatu 8 
 20320 Turku
 lansikeskus@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Malmi  5170  Ala-Malmintori 5 
 00700 Helsinki
 malmi@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Mankkaa  5140  Sinikalliontie 1 
 02630 Espoo
 mankkaa@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5270  Maskuntie 232 
 21250 Masku
 masku@tokmanni.fi
 Tarjoustalo Myyrmäki  5150  Kauppakeskus Myyrmanni 
 01600 Vantaa
 myyrmaki@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5250  Lahdentie 109 
 16300 Orimattila
 orimattila@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5600  Österbyntie 58 
 21600 Parainen
 parainen@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Petikko  5340  Klinkkerikaari 2 
 01720 Vantaa
 petikko@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Piispanristi  5620  Jännekatu 4 
 20760 Kaarina
 piispanristi@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Porttipuisto  5710  Porttisuontie 4 
 01200 Vantaa
 porttipuisto@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5100  Merkoksenkatu 5 
 11710 Riihimäki
 riihimaki@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Salo Halikko  5730  Valtatie 5 
 24800 Halikko
 halikko@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  6790  Havuharjuntie 2-8 
 31400 Somero
 somero@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Suomenoja  5180  Martinsillantie 10 
 02270 Espoo
 suomenoja@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Tammisto  5220  Valimokuja 
 01510 Vantaa
 tammisto@tokmanni.fi
 Tarjoustalo, Tikkurila  5160  Asematie 11 
 01300 Vantaa
 tikkurila@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5470  Sokeriportti 1 
 14200 Turenki
 turenki@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5320  Pohjoistentie 70 
 14810 Tuulos
 tuulos@tokmanni.fi
 Tarjoustalo  5750  Ketunkalliontie 5-7 
 23500 Uusikaupunki
 uusikaupunki@tokmanni.fi
 Tokmanni  5980  Kurejoentie 2 
 62900 Alajärvi
 alajarvi@tokmanni.fi
 Tokmanni  6440  Purotie 2 
 79700 Heinävesi
 heinavesi@tokmanni.fi
 Tokmanni  7820  Kyreltie 2-6 
 39100 Hämeenkyrö
 hameenkyro@tokmanni.fi
 Tokmanni, Ideapark  5570  Ideaparkinkatu 4 
 37570 Lempäälä
 ideapark@tokmanni.fi
 Tokmanni  7800  Huhdantie 1 
 60800 Ilmajoki
 ilmajoki@tokmanni.fi
 Tokmanni  6180  Kalevalantie 24 
 82900 Ilomantsi
 ilomantsi@tokmanni.fi
 Tokmanni  6260  Tainionkoskentie 68 
 55120 Imatra
 imatra@tokmanni.fi
 Tokmanni  6020  Raatekankaantie 4  
 80200 Joensuu
 joensuu@tokmanni.fi
 Tokmanni  6350  Jousitie 33 
 19650 Joutsa
 joutsa@tokmanni.fi
 Tokmanni, Jukola  7001  Jukolankuja 3 
 90420 Oulu
 jukola@tokmanni.fi
 Tokmanni  6190  Kasarmintie 
 83900 Juuka
 juuka@tokmanni.fi
 Tokmanni  6330  Piikkiläntie 2-4 
 51900 Juva
 juva@tokmanni.fi
 Tokmanni, Kaijo  7040  Sammonkatu 5 
 90570 Oulu
 kaijo@tokmanni.fi
 Tokmanni  6340  Otto Mannisentie 1-5 
 51200 Kangasniemi
 Kangasniemi@tokmanni.fi
 Tokmanni  7780  Päivikenkatu 4 
 38700 Kankaanpää
 kankaanpaa@tokmanni.fi
 Tokmanni  6950  Topeeka 78 
 61800 Kauhajoki
 kauhajoki@tokmanni.fi
 Tokmanni  7760  Kauppatie 86 
 62200 Kauhava
 kauhava@tokmanni.fi
 Tokmanni  7090  Kisällinkuja 10 
 94400 Keminmaa
 keminmaa@tokmanni.fi
 Tokmanni  6230  Kerimäentie 1 
 58200 Kerimäki
 kerimaki@tokmanni.fi
 Tokmanni  6160  Kiteentie 75 
 82500 Kitee
 kitee@tokmanni.fi
 Tokmanni  6700  Haapionkatu 19 
 32800 Kokemäki
 kokemaki@tokmanni.fi
 Tokmanni  5960  Keskuspuistikko 2 
 61300 Kurikka
 kurikka@tokmanni.fi
 Tokmanni  6450  Yrittäjäntie 4 
 37910 Kylmäkoski
 kylmakoski@tokmanni.fi
 Tokmanni, Lentola  5900  Mäkirinteentie 4 
 36220 Kangasala
 lentola@tokmanni.fi
 Tokmanni  6430  Leppävirrantie 9 
 79100 Leppävirta
 leppavirta@tokmanni.fi
 Tokmanni  6100  Pielisentie 28-30 
 81700 Lieksa
 lieksa@tokmanni.fi
 Tokmanni  6200  Keskustie 1 
 83100 Liperi
 liperi@tokmanni.fi
 Tokmanni  6290  Laiturikatu 8 
 50100 Mikkeli
 mikkeli@tokmanni.fi
 Tokmanni  6930  Pohjaväreenkuja 1 
 35800 Mänttä
 mantta@tokmanni.fi
 Tokmanni  6320  Koulutie 1 
 52700 Mäntyharju
 mantyharju@tokmanni.fi
 Tokmanni  6405  Simolantie 2 
 73300 Nilsiä
 nilsia@tokmanni.fi
 Tokmanni  6120  Teollisuustie 20 
 75530 Nurmes
 nurmes@tokmanni.fi
 Tokmanni  6965  Asemakatu 8 
 86300 Oulainen
 oulainen@tokmanni.fi
 Tokmanni  6140  Polvijärventie 4 
 83500 Outokumpu
 outokumpu@tokmanni.fi
 Tokmanni  6240  Puistokatu 4 
 59100 Parikkala
 parikkala@tokmanni.fi
 Tokmanni  6415  Keskuskatu 35-37 
 76100 Pieksämäki
 pieksamaki@tokmanni.fi
 Tokmanni  5690  Itäkeskuksenkaari 8 
 28130 Pori
 pori.tm@tokmanni.fi
 Tokmanni  5930  Rakentajankatu 6 
 92130 Raahe
 raahe@tokmanni.fi
 Tokmanni  6280  Kylätie 22 
 58900 Rantasalmi
 rantasalmi@tokmanni.fi
 Tokmanni  6210  Pilkkakoskenkatu 3 
 57100 Savonlinna
 savonlinna@tokmanni.fi
 Tokmanni  6390  Kauppiaankatu 1 
 77600 Suonenjoki
 suonenjoki@tokmanni.fi
 Tokmanni  6360  Ohrasaarentie 2 
 19700 Sysmä
 sysma@tokmanni.fi
 Tokmanni  7070  Kansipojantie 1
  90520 Oulu
 toppila@tokmanni.fi
 Tokmanni  6370  Käsityökatu 22 
 78200 Varkaus
 varkaus@tokmanni.fi